Dlaczego wybieramy wakacje nad polskim morzem

Dlaczego wybieramy wakacje nad polskim morzem

Dlaczego wybieramy wakacje nad polskim morzem ? Bo są najlepsze. Ale zanim wybierzecie się na wakacje musicie najpierw poznać kilka faktów. Polska linia brzegowa to 770 km piaszczystych plaż nad Morzem Bałtyckim. Średnia temperatura wody w lecie wynosi około 17°C – 21 °C. Temperatura powietrza w miesiącach letnich wynosi około 28°C – 30 °C w cieniu.

Dlaczego wybieramy wakacje nad polskim morzem – Baza noclegowa

Polska baza noclegowa oferuje bardzo szeroką rozpiętość zarówno cen jak i standardów. Można wybierać pomiędzy bardzo drogimi, luksusowymi hotelami oraz tanimi kwaterami prywatnymi lub usługami typu bed&breakfast.

Wzdłuż wybrzeża są setki miejscowości wypoczynkowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre miejscowości są spokojne, rodzinne, dla osób ceniących ciszę i bliskość natury np. Kąty Rybackie, Stegna, Sarbinowo.

Są także miejsca typowo rozrywkowe, gdzie imprezy w klubach i na plażach trwają do białego rana. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zarówno nadmorskie zachody jak i wschody są godne uwagi i podziwu.

Polecane miejscowości rozrywkowe: Mielno, Władysławowo, Kołobrzeg, Jastrzębia Góra.

Ceny za pokój dwuosobowy zależą od standardu oraz położenia. Za dobę dla dwóch osób w pięciogwiazdkowym hotelu położonym przy plaży w Sopocie zapłacimy około 1200 PLN. Kwatery prywatne są znacznie tańsze i noc w pokoju dwuosobowym z łazienką – około 10 minut piechotą od plaży w Stegnie – to wydatek rzędu 60 PLN.

Źródło http://www.booking.com, http://en.eholiday.pl

Dlaczego wybieramy wakacje nad polskim morzem – Jedzenie

Bogactwo morza umożliwia restauratorom serwowanie wyśmienitych potraw w oparciu o lokalne składniki. Prosto z kutrów, bezpośrednie dostawy świeżych ryb zapewniają rybacy. Najlepszą rybę można zjeść w popularnych na całym pomorzu punktach o ogólnie przyjętej nazwie “Smażalnia ryb”. Rano, gdy rybacy przybijają do piaszczystych plaż, czy malowniczych portów, nadarza się okazja, aby kupić od nich świeże ryby. Jest to także świetny pomysł na zdrowe grillowanie.

Zdrowe wakacje nad polskim morzem

Już wielki intelektualista antyku, Arystoteles w swoich “Zagadnieniach przyrodniczych” przyznawał, że ocean sprzyja zdrowiu.

Nic nie zastąpi wspaniałej mieszaniny drobin morskiej wody, jodu, bromu, wapnia i magnezu. Ta mieszanka to właśnie aerozol, który powstaje dzięki sile przyrody i wykazuje liczne właściwości lecznicze. Łagodzi stany zapalne w oskrzelach oraz zmniejsza ich reakcje na alergeny. Powiększa także pojemność życiowa płuc. Jest to szczególnie ważne dla dzieci. Dodatkowo łagodzi stany zapalne i alergiczne skóry. W jego składzie znajduje się jod, który odgrywa kluczową rolę w produkcji hormonów wytwarzanych w tarczycy, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek organizmu. Wdychanie morskiego powietrza wzmaga mechanizmy obronne organizmu, zwiększa sprawność umysłową, przyspiesza gojenie się ran, obniżają ciśnienie krwi i wpływa bardzo korzystnie zarówno na samopoczucie osób z chorobami układu oddechowego jak i układu krążenia. Jest także skutecznym lekarstwem na przemęczenie. Zwiększa sprawność myślenia, zapamiętywania i uczenia się, poprawia koncentrację oraz redukuje poziom stresu.

Nadmorska rozrywka

Jedną z największych imprez muzyki elektronicznej jest Sunrise Festival w Kołobrzegu. Odbywa się cyklicznie co roku pod koniec ostatniego tygodnia lipca. Początki imprezy sięgają 1999 roku. Od tamtej pory w każde lato do Kołobrzegu zjeżdżają światowej klasy Dj-e muzyki elektronicznej, a wraz z nimi ich 50-tysięczna publiczność. Po całej nocy impreza przenosi się na plażę, by o świcie, przy basku pierwszych promieni słońca i rytmach muzyki elektronicznej kontynuować zabawę na after party.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *