Jak elegancko latem wyglądać na plaży

Jak elegancko latem wyglądać na plaży

Aby elegancko wyglądać latem na plaży musimy zadbać o detale. Wynika głównie z ograniczonej garderoby jaką możemy ubrać. Oczywiście mówimy o dniach upalnych. Dzisiaj ze względu na zimową aurę zrobimy słoneczny wpis Mikołajkowy.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary zapewniają ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem oraz zapobiegają tworzeniu się zmarszczek zwanych potocznie „kurzymi łapkami”.

Mężczyźni, aby dochować lekkiej elegancji dobierają okulary w typie sportowym.

Kobiety duże oprawki w zachodzące na policzki.

Nakrycie głowy

Odpowiednia czapka, czy kapelusz to nie tylko stylowy dodatek. To także ochrona przed niebezpiecznym przegrzaniem.

Typowo męski akcent to oczywiście czapka bejsbolówka. Stylowa jednokolorowa z małym znaczkiem firmowym.

Kobiety, duży okrągły kapelusz. Takie rozwiązanie zapewni także dodatkowy cień dla delikatnych ramion. Jeśli uda się połączyć akcenty ze strojem kąpielowym to już mamy pełnię sukcesu.

Strój plażowy

Elegancki męski strój an plażę obowiązkowo składa się z ciekawych szortów. Klasyczny, dobrej jakości sznurek ściągający powinien być na zewnątrz. Spodenki na pasie powinny być osadzone nisko. Dużą rolę odgrywają także kieszenie. Muszą być, ale nie za dużo. Najlepiej wyglądają klasyczne boczne kieszenie typu garniturowego i ewentualnie jedna z tyłu po prawej stronie. Z powodów praktycznych warto jest także mieć małą zapinaną kieszonkę wewnętrzną np. na kartę płatniczą lub bilon. Nie za długie nogawki powinny sięgać maksymalnie do 1/3 długości uda. Spodenki dobrze dopasowane do sylwetki są luźne, lecz tak aby nie odstawały mocno od zewnętrznej części uda.

Stroje kobiece to temat rzeka. Jednak na eleganckie plażowanie najlepiej ubrać szykowne tankini, lub strój jednoczęściowy, z tym że góra z dołem powinny być połączone w bardzo dyskretny sposób. Kolor też ma znaczenie. Czerń, granat i żółty to klasyczne trendy. Do tego średniej wielkości groszki dodadzą nuty wyrafinowania. Dodatek w postaci kokardy dopełnia kunsztu eleganckiej plażowiczki.

Stroje dwuczęściowe powinny łączyć szyk i praktykę. Tutaj warto nawiązać do żeglarskich detali i kolorów. Tak więc granat w połączeniu z bielą i wstawkami w paski najlepiej skomponuje się z morską bryzą.

Obuwie plażowe

Piasek często jest tak gorący, że każdy krok jest jak spacer po rozżarzonych węglach. Ale odpowiednie obuwie to także szykowna kreatywność i elegancja.

Od dłuższego czasu zarówno wśród mody męskiej jak i damskiej królują japonki. Wystylizowane na wszystkie możliwe sposoby, łatwo możemy kolorystycznie i stylowo połączyć z pozostałymi częściami plażowej garderoby.

Propozycje

Jak elegancko wyglądać na plaży
Okulary Maui jim, czpka Tommy Hilfiger, spodenki Ralph Lauren, polo Lacoste, japonki Armani Exchange oraz Havaianas.
Jak elegancko wyglądać na plaży
Kapelusz San Diego Hat Company okulary Maui jim, , stroje Pour Moi, japonki Louis Vuitton
Jak elegancko wyglądać na plaży
Okulary Maui jim, czpka Tommy Hilfiger, spodenki Ralph Lauren, polo Lacoste, japonki Havaianas.

Podsumowanie

Ciekawy strój na plażę, to przede wszystkim dobrze dobrana kompozycja kolorów i stylów. Wszystkie elementy muszą tworzyć jedną zwartą całość. Nie chcemy przecież wyglądać za poważnie, ale też nie pstrokato. Tak wiec, aby elegancko wyglądać latem na plaży nie potrzeba wiele. Wystarczy trochę kreatywności i relaks murowany.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.