Jak w rok odłożyć 30 000 zł

Jak w rok odłożyć 30 000 zł

Zarobki w wojsku

Młodzi ludzie, którzy nie mają pomysłu na życie, mogą na 12 miesięcy wstąpić do armii i odbyć zasadniczą służbę wojskową jako ochotnicy. Niewątpliwą zachętę stanowi 4560 zł brutto miesięcznego uposażenia oraz darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. W ten sposób bez problemu można w rok odłożyć 30 000 zł. Ale pieniądze to nie jedyny profit jaki oferuje współczesne wojsko. To także wspaniała przygoda oraz cenne uprawnienia i kwalifikacje jakie można zdobyć. Rekrutacja rusza już 21 maja 2022 roku.

Dlaczego warto odbyć dobrowolną zasadniczą służbę wojskową

Korzyści, które wychodzą na pierwszy plan to na pewno 4560 zł brutto miesięcznego uposażenia oraz darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. Macie więc możliwość całkiem sporo zaoszczędzić na codziennych wydatkach i z powodzeniem odłożyć nawet 30 000 zł w rok. Oprócz tego każdy dzień, który odsłużycie w jednostce jest wliczany do okresu zatrudnienia. Po odbyciu służby otrzymujecie także pierwszeństwo w naborze do wojska zawodowego. W dodatku czas spędzony w wojsku na pewno nie będzie stracony. Armia to ciężka szkoła życia, ucząca bardzo przydatnych umiejętności przetrwania i hartu ducha. To także wspaniała przygoda, której niewątpliwą zaletą jest znaczące wzmocnienie kondycji fizycznej.

Ale to nie wszystko. Podczas pełnienia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej możecie nabyć bardzo przydatne uprawnienia i kwalifikacje np. nurka , spawacza, kierowcy, kucharza, operatora maszyn i dźwigów itd.

Zaletą jest także możliwość przerwania dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w dowolnym momencie. Tak więc jeśli na pewnym etapie stwierdzicie, że wojsko nie jest dla was, to macie możliwość rezygnacji.

Rekrutacja do wojska 2022

Wymagania:

  • wiek minimum 18 lat
  • polskie obywatelstwo
  • niekaralność za przestępstwo umyślne
  • zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia służby wojskowej
  • wykształcenie co najmniej podstawowe
  • nieposzlakowana opinia

Proces rekrutacji nie jest skomplikowany. Należy jedynie złożyć wniosek oraz posiadać dokument tożsamości. We wniosku należy wskazać rodzaj służby wojskowej, której pełnieniem jest zainteresowana osoba ubiegająca się o powołanie oraz preferowane miejsce odbywania dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W przypadku absolwentów cywilnych uczelni wyższych jest możliwość odbycia kursu oficerskiego.

Jak zostać żołnierzem – aplikacja

Aplikacje można składać online na stronach zostanzolnierzem.pl oraz Tutaj i Tutaj. Wnioski przyjmowane są także w 86 centrach rekrutacji rozlokowanych w całej Polsce. Adresy znajdziejcie pod tym linkiem.

Jeśli interesuje Was legia cudzoziemska to zapraszam Tutaj.

Obrazek: WikiImages

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.