Jak za darmo wypromować swoją firmę

Jak za darmo wypromować swoją firmę

Każdy świeżo upieczony przedsiębiorca potrzebuje reklamy, lecz nie wszyscy dysponują wystarczającymi środkami na jej realizację. Dlatego dzisiaj zaprezentuję Wam kilka sprawdzonych i przy tym bardzo skutecznych sposobów, które pomogą odpowiedzieć na pytanie “jak za darmo wypromować swoją firmę”.

Jak za darmo wypromować swoją firmę – YouTube

Celowo zacznę od YouTube, ponieważ w mojej ocenie jest to obecnie najlepsze narzędzie do promocji, zarówno biznesu jak i własnej osoby. Nawet jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to, czym chcielibyście się zająć zarobkowo, możecie zacząć od filmów o tym, co was interesuje, czy o tym na czym się najlepiej znacie. To z kolei samo może wykreować dla Was pomysł na biznes, a następnie umożliwić Wam dotarcie do dużej liczby odbiorców. YouTube ma ogromne zasięgi, a filmy tam zamieszczane odpowiadają już chyba na wszystkie pytania jakie tylko możemy sobie zadać. Wśród YouTuberów znajdziemy cały przekrój społeczny. Od rolników po prawników. YouTuberzy zaczynają często od dzielenia się swoją pasją czy zainteresowaniami, a następnie po zgromadzeniu odpowiedniej liczby fanów, wprowadzają i proponują swoje usługi czy towary. Jest to najlepsza forma darmowej reklamy. Filmy można kręcić nawet telefonem, a do obróbki na rynku znajdziemy wiele darmowych programów.

Jak za darmo wypromować swoją firmę – Facebook

Facebook też świetnie nadaje się do rozpowszechnienia naszej działalności. Po pierwsze z łatwością dotrzemy do wszystkich osób które znamy. Grono znajomych można nieustannie poszerzać o sąsiadów, znajomych z pracy, szkoły, zajęć sportowych czy hobby. Dodatkowo do znajomych warto zaprosić każdą osobę, z której usług korzystamy. Będą to więc dentyści, mechanicy, wulkanizatorzy, restauratorzy, prawnicy lekarze czy osiedlowi sklepikarze. Wystarczy zamienić z nimi parę zdań i już na miejscu można wysłać zaproszenie. Facebook oferuje także wiele grup tematycznych i branżowych. Warto się do nich zapisać, a zamieszczane przez nas posty będą się ukazywały na stronie głównej grupy i docierały do szerszej liczby odbiorców.

Jak za darmo wypromować swoją firmę – Instagram

Instagram umożliwia podzielnie się naszym biznesem ze światem za pomocą zdjęć. Wzrok jest podstawowym zmysłem kreowania wizerunku firmy. Ładne zdjęcia i krótkie filmy potrafią przekonać i zachęcić nie jednego niezdecydowanego klienta.

Jak za darmo wypromować swoją firmę – Twitter

Ten rodzaj reklamy jest raczej dopełnieniem social mediów. Wyróżnia go jednak zwięzłość i minimalizm. W kilku zdaniach możemy ująć co nowego u nas się wydarzyło, czy sprecyzować swój pogląd na dany temat. Twitter często kojarzony jest z polityką. Nie jest to jednak trafne, ponieważ za pośrednictwem tego medium możemy dotrzeć do różnych odbiorców. Przecież mało kto w życiu jest ograniczony jedynie do polityki.

Jak za darmo wypromować swoją firmę – Strona Internetowa

Jeśli już wiemy co chcemy robić i decydujemy się na otwarcie konkretnej działalności, strona internetowa będzie niezbędnym narzędziem. W dzisiejszym świecie, aby istnieć na rynku potrzebna jest obecność także w sieci. Oczywiście za pomocą social mediów dotrzemy do klientów, lecz strona doprecyzuje naszą działalność i doda jej prestiżu. Do witryny możemy podpiąć sklep internetowy oraz wzbogacić ją o blog. Za pośrednictwem bloga udzielamy darmowych porad związanych z obszarem naszej działalności. To z kolei zachęca do częstszego odwiedzania naszego adresu, a fachowe wpisy dodatkowo budują zaufanie przyszłych klientów do naszej marki. Blog jest bardzo istotnym elementem biznesu i powinien znaleźć się na każdej stronie internetowej.

Ebay Amazon Olx Allegro

Na platformach handlowych nie tylko sprzedajemy nasze usługi i towary, ale także je reklamujemy. Dlatego prawidłowo skonstruowanie ogłoszenie powinno zawierać odniesienie do naszych social mediów oraz do strony internetowej. To spowoduje, że klienci nie dokonają jednorazowego zakupu, lecz zapamiętają nas i będą wracali. Na platformach handlowych dbamy także o wizerunek firmy, budując bazę pozytywnych komentarzy.

Eventy branżowe, Eventy YouTubowe, YouTubowe akcje charytatywne

Warto pojawiać się na spotkaniach związanych z profilem naszej działalności. Nawet jeśli nie jesteśmy wystawcami, możemy rozmawiać z ludźmi i rozdawać swoje wizytówki czy ulotki. Jest to o tyle istotna forma reklamy, że pojawiają się tam osoby konkretnie zainteresowane daną branżą. Ulotki i wizytówki nie są darmowe, lecz są na tyle tanie, że z pewnością będzie na nie stać każdego, nawet początkującego biznesmena. Można je w bardzo prosty sposób zaprojektować korzystając z gotowych szablonów i spersonalizować w intuicyjnych kreatorach bezpośrednio na stronach drukarni.

Fora internetowe i tematyczne blogi

Branżowe fora internetowe i blogi stanowią świetną okazję do zaistnienia i zaprezentowania swojej firmy. Nasze fachowe porady mogą zainteresować innych użytkowników. To w konsekwencji prowadzi do skierowania ruchu na naszą stronę internetową i poszerzenia bazy potencjalnych odbiorców oferowanych przez nas towarów i usług.

Oklej swój samochód

Jeśli posiadamy samochód warto go dyskretnie okleić. Nie chodzi o duży baner, lecz o małą naklejkę na tylnej klapie. Kosztuje to grosze, a zawsze może zainteresować osoby stojące za nami na światłach czy w korku.

Jeśli macie fajny pomysł na biznes, lecz nie posiadacie wystarczających środków na jego realizację, zajrzyjcie Tutaj.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.