Jak zarabiać w czasie pandemi Coronawirusa Covid-19

Jak zarabiać w czasie pandemii koronawirusa Covid-19

1. Zacznij od najprostszego i zrób porządki w szafie

Wielu z nas ma piwnice, strychy i szafy pełne niepotrzebnych rzeczy. Chomikując, kierujemy się przeświadczeniem, że jeszcze kiedyś może się nam przyda. Mówimy sobie, “ Schowaj, może jeszcze się kiedyś przyda”. I owszem może taka rzecz nam się jeszcze przydać, lecz czasami chowając rzeczy nie używamy ich przez lata i często o nich zapominamy. W konsekwencji może być tak, że prędzej kupimy coś nowego co akurat potrzebujemy niż odnajdziemy to w zakamarkach naszych graciarni. Dlatego pandemia jest dobrym czasem aby pozbyć się zbędnego balastu i jednocześnie podreperować budżet. Rzeczy można sprzedawać na ogólnopolskich oraz lokalnych serwisach internetowych. Rejestracja zajmuje tam kilka minut a pieniądze otrzymuje się bezpośrednio na konto. W tym celu można skorzystać z Allegro, Olx, Ebay, Amazon, Facebook, Gumtree itd

2. Ankiety online

Jeśli masz dużo czasu, interesujące może być wypełnianie ankiet online. Firmy badawcze zawsze rekrutują nowych pracowników na całym świecie, aby odpowiedzieć na ankiety i przetestować nowe produkty. Za kilka minut wypełniania formularza możesz zrobić nawet kilkanaście złotych. Najwięcej płacą firmy z USA i z UK. Kilka przykładowych dużych firm to: Clixsense, Opinie.pl, Hintwave, Badanie Opinii, Poznaj to, Toluna, LifePoints, Branded Surveys, InboxPounds, Onepoll, i-Say, Opinion Outpost, YouGov, Pinecone, SurveyBods, Hiving, Panel Base, Prolific, Valued Opinions, Panel Opinion, The Opinion Panel, Survey Junkie.

3. Pieniądze za surfowanie po necie

Chcesz zarobić pieniądze za robienie tego, co już robisz online? To jest jedna z najprostszych metod zarabiania pieniędzy w Internecie, bez żadnego wysiłku lub zmiany w nawyków. Ten innowacyjny pomysł zaprezentowany przez Qmee.com nagradza Cię za wyszukiwanie w Google, Bing, Yahoo, Amazon i eBay. Wystarczy zainstalować prosty dodatek do przeglądarki, a podczas wyszukiwania może być kilka wyników sponsorowanych obok normalnego wyszukiwania.

4.Gra na giełdzie i forex online

Chociaż niekoniecznie jest to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy, inwestowanie na giełdach może być bardzo dochodowe, pod warunkiem, że nauczysz się robić to właściwie i bezpiecznie. Tutaj należy być bardzo ostrożnym, ponieważ duże zyski przekładają się też na spore ryzyko. Potraktuj to poważnie i zacznij na początek od konta demo, dzięki któremu będziesz miał\ła możliwość potrenowania na wirtualnych środkach, bez ryzyka.

5. Dostawca jedzenia

Obecnie dużo restauracji jest zamkniętych dla gości ale nadal dostarczają jedzenie do domów i biur. Dlatego jeśli nie jesteś w grupie ryzyka, możesz zatrudnić się jako dostawca. Potrzebny Ci będzie tylko smartphone oraz rower, skuter lub samochód. Niektóre firmy same zapewnią Ci środek transportu.

6. Kurier

W dobie pandemii dużo ludzi robi zakupy przez internet dlatego wzrasta zapotrzebowanie na kierowców dostawców czy kurierów. Zatrudnienie można znaleźć w takich gigantach jak Amazon, duże sieci spożywcze oraz firmy kurierskie.

7. Korepetycje online

Jeśli pamiętasz jeszcze czasy szkolne i masz dobrą wiedzę z jakiegoś przedmiotu to możesz zaproponować korepetycje online. Tutaj ceny kształtują się od 20 do nawet 150 zł za godzinę zegarową. Kilkanaście godzin w tygodniu może zapewnić Ci środki na przetrwanie. Możesz zarejestrować się na jednym z wielu portali skupiających korepetytorów.

8. Kursy fitness online

Jesteś trenerem personalnym? Możesz zaproponować swoim klientom kontynuację współpracy online. Do podtrzymania formy nie potrzeba dużo sprzętu, a każdy chętnie będzie trenował pod okiem doświadczonego trenera. Tutaj z pomocą przyjdą media społecznościowe, gdzie możesz zaoferować swoje treningi.

9. Gotowanie w domu

Dużo osób pracuje z domu i nie ma czasu na gotowanie. Zamawianie jedzenia staje się coraz popularniejsze. Jeśli potrafisz smacznie gotować to otwierają się dla Ciebie ogromne możliwości. Także jeśli byłeś kucharzem to możesz spróbować pracy na własny rachunek. Teraz jest właśnie ten czas.

10. Jesteś fryzjerem i Twój zakład został zamknięty?

Możesz zaoferować swoje usługi w domu. W tym celu skontaktuj się ze swoimi klientami i zachowując środki ochrony zaproponuj im swoje usługi.

11. Szycie

Jeśli masz maszynę, możesz szyć maseczki. Pandemia chwilowo odpuściła, ale spodziewana jest druga fala w okresie jesienno-zimowym. Nawet jeśli w Polsce nie znajdziesz nabywców, możesz swój towar sprzedać na portalach zagranicznych. Tego towaru jeszcze długo będzie brakować.

12. Sprzedaj swoje zdjęcia

Jeśli uważasz, że masz dobre oko i odrobinę kreatywności, spróbuj zamieścić swoje zdjęcia na portalach zajmujących się ich sprzedażą. Sam/a zobaczysz, które zdjęcia najlepiej się sprzedają i będziesz mógł/ła wyspecjalizować się w konkretnym temacie.

13. Spraw, by Twoja karta kredytowa zarabiała na Ciebie

Karty kredytowe cash back zwracają część środków, które wydajesz za każdym razem, gdy ich używasz. Skonfiguruj polecenie zapłaty, tak aby co miesiąc spłacać kartę w całości, żeby nie generować odsetek do zapłaty, a będziesz mógł zarobić nawet kilkaset złotych rocznie. Po prostu używaj karty do wszystkich swoich normalnych wydatków.

14. Consulting

Innym sposobem zarabiania pieniędzy w internecie jest doradztwo. Jeśli jesteś ekspertem w dowolnej dziedzinie, możesz znaleźć osoby chętne do zapłaty za doradztwo w zakresie ich osobistych lub biznesowych celów. Może Ci się wydawać, że nie masz wystarczającej wiedzy, aby konkurować z dużymi firmami, ale możesz być zaskoczony, jak dużo za Twoją specjalistyczną wiedzę potencjalni klienci będą w stanie zapłacić.

15. Napisz książkę

Jeśli masz dużo czasu i trochę wyobraźni, możesz spróbować przelać swoje myśli na papier. Możesz do tego wykorzystać swoje lub innych przygody. W dobie dzisiejszej techniki nie musi to być książka papierowa. Wystarczy stworzyć E-booka i rozreklamować go np. na Facebooku.

16. Masz jakąś pasję ?

Możesz podzielić się nią na You Tubie. Tutaj możesz osiągnąć wpływy z reklam AdSense oraz z prezentowanie produktów firm, które zgłoszą się do Ciebie bezpośrednio. Zarobki Youtuberów wahają się od kilkuset złotych do kilkuset tysięcy złotych, więc jest o co powalczyć. Do montażu i edycji filmów możesz użyć darmowych programów, których wybór jest teraz naprawdę szeroki. Załóż swój kanał i do dzieła.

17. Prowadzisz ciekawe życie ?

Podziel się nim na instagramie. Dzięki temu możesz stworzyć dużą grupę fallowersów, a tym samym zainteresować sobą firmy, które zaproponują Ci współpracę w zakresie promocji ich produktów. Rozpoznawali influencerzy są bardzo cenieni przez marki i co się z tym wiąże, wysoko wynagradzani.

18. Masz duże oszczędności ?

Pożycz swoją gotówkę za pomocą stron p2p. Strony peer-to-peer lub p2p bezpośrednio dopasowują pożyczkodawców do pożyczkobiorców. Mogą oferować bardziej korzystne stawki dla obu stron w porównaniu z tradycyjnymi bankami ze względu na niższe koszty ogólne. Istnieje jednak większe ryzyko utraty części inwestycji z powodu niespłacenia przez pożyczkobiorcę pożyczki. Co więcej, witryny peer-to-peer nie są objęte programem kompensacyjnym usług finansowych (FSCS), co oznacza, że Twoje fundusze nie są chronione, jeśli witryna ulegnie awarii. Banki istnieją i jest to dowód na to, że większość ludzi spłaca swoje długi.

19. Wypożycz swoje rzeczy

Zamiast sprzedawać rzeczy, które rzadko używasz, możesz wypożyczyć je innym osobom. Pojazdy, suknie wieczorowe i narzędzia gospodarstwa domowego należą do najczęściej wypożyczanych przedmiotów online.

20. Umiesz robić torty?

Coraz powszechniejsze staje się zamawianie tortów online. Tutaj także możesz wykorzystać portale społecznościowe do zaoferowania swoich wyrobów. Pamiętaj tylko o stworzeniu oryginalnego i ciekawego menu oraz podaniu dokładnego składu każdego produktu, aby nie narażać swoich klientów na ewentualne niebezpieczeństwo związane z alergią lub nietolerancją pokarmową.

Zachęcam także do przeczytania wpisu na temat zawodów przyszłości.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *