Kim jest Zachar Off Zawadzki

Kim jest Zachar Off Zawadzki

Dzisiaj o tym kim jest Zachar Off Zawadzki i jak chłopak z biednego Kazachstanu dostał się na szczyt polskiego dziennikarstwa motoryzacyjnego.

Zachar – bo tak właśnie oryginalnie na imię ma Zachar Off Zawadzki – urodził się w 1976 roku w Kazachstanie. Historia ta rozpoczyna się w czasie II wojny światowej, gdy babcia Zachara w wieku 7 lat zostaje zesłana na Syberię. W wieku dziewięciu lat dziewczynka staje się sierotą. Udaje jej się jednak przetrwać ciężkie warunki, zakłada rodzinę, a w kolejnym pokoleniu na świat przychodzi Zachar.

Zachar prymus w szkole

Wychowywany przez babcię – do której przez większość dzieciństwa zwraca się „mamo” – szybko okazuje się szkolnym prymusem. Warunki ekonomiczne i polityczne w Kazachstanie zachęcają do nauki, która stanowi jedyną szansę na ucieczkę z Syberii i lepsze życie. Oprócz dobrych ocen, Zachar wyróżnia się także osiągnięciami sportowymi. Na ścianie w szkole można znaleźć kilka jego rekordów lekkoatletycznych. W wieku 13 lat przyszły właściciel Autocentrum pisze swoją pierwszą grę komputerową, w którą później gra cała klasa.

Gdzie i co studiował Zachar Off Zawadzki

Na studia Zachar wyjeżdża do Polski. Pomimo, iż zawsze chciał być dziennikarzem, wybiera programowanie na AGH. Po ukończeniu studiów podejmuje pracę w Dortmundzie na stanowisku programisty.

Zachar i Autocentrum.pl

W 2000 roku Zachar wraca do Polski i zaczyna pracę nad własną firmą. Witrynę Autocentrum rejestruje bez większych przeszkód, a portal szybko staje się liderem na rynku motoryzacyjnym. To co wyróżnia Autocentrum nad konkurencją to formuła angażująca czytelników. Każdy może być częścią projektu. Zachar przyciąga w ten sposób coraz większą grupę internautów. Wśród nich są już nie tylko pasjonaci motoryzacji, ale także cała rzesza osób poszukujących niezależnych informacji na temat konkretnych konfiguracji aut i silników. W ten sposób strona Autocentrum, oprócz prezentowania i omawiania marek i modeli samochodów, staje się także miejscem wymiany doświadczeń kierowców oraz bazą wiedzy dla osób planujących zakup samochodu. Mnogość opinii użytkowników pomaga stworzyć rzetelne i zarazem bardzo obiektywne źródło informacji.

Zachar Off na YouTubie

W 2013 roku Zachar, po dłuższej namowie przez żonę Wiolettę, nagrywa swój pierwszy film na YouTube. Tutaj także zamysł projektu jest taki, aby bazować na opiniach kierowców. Dodatkowo Zachar kreuje swój własny, oryginalny sposób oceny samochodów. Jakość wykończenia i spasowanie wnętrza sprawdza metodą palpacyjną. Im mniej poszczególne elementy trzeszczą podczas nacisku, tym lepiej. Każdy kierowca wie, że jeśli deska, czy drzwi trzeszczą nawet przy dotknięciu, to w niedługim czasie będą także wydobywać się z nich nieprzyjemne dźwięki podczas jazdy. Dodatkowo Zachar przeprowadza testy dwumetrowca. Ze względu na swój wzrost ocenia czy w samochodzie jest wystarczająco dużo miejsca nad głową i na nogi. Jeśli jemu uda się zając wygodną pozycję, to inni także powinni znaleźć dla siebie wystarczającą przestrzeń zarówno na przednich jak i tylnych fotelach.

Kim jest Zachar Off Zawadzki – podsumowanie

Dzisiaj kanał Zachara ma ponad 400 000 subskrybentów, a jego programy stanowią absolutny numer jeden w kształtowaniu opinii na polskim rynku motoryzacyjnym. Pozdrawiamy Zachara i życzymy mu dalszych sukcesów.

Jeśli ciekawią Was tematy motoryzacyjne i planujecie zakup używanego samochodu koniecznie zajrzyjcie Tutaj i Tutaj.

Obrazek Facebook

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.