Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia

Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia

Dzisiaj kilka klasyków z cyklu “Najlepsze filmy na Święta Bożego Narodzenia”. Święta to czas odpoczynku i relaksu. Dlatego poniższe propozycje powinny doskonale dopełnić niepowtarzalnej rodzinnej atmosfery.

Cud na 34. ulicy / Święty Mikołaj z 34 Ulicy (1994)

Fabuła rozgrywa się we wspaniałej atmosferze Bożego Narodzenia. Kriss Kringle (Richard Attenborough) zostaje zatrudniony w centrum handlowym jako święty Mikołaj. Sklep znajduje się w poważnych tarapatach finansowych i grozi mu wrogie przejęcie przez konkurencyjną sieć supermarketów. Jednak Święty Mikołaj dzięki swoim kreatywnym pomysłom przyczynia się do zwiększenia obrotów i staje się pewnego rodzaju bohaterem. Jednak przebiegły szef konkurencji knuje intrygę, by skompromitować świętego Mikołaja Świętego. Mikołaj z centrum handlowego sprawia także, że mała dziewczynka o imieniu Susan (Mara Wilson) znów zaczyna wierzyć w magię świąt.

The Family Man (2000)

Jest dzień przed Wigilią. Młody, bardzo bogaty broker Jack Campbell (Nicolas Cage) otrzymuje wiadomość od swojej byłej narzeczonej z prośbą o kontakt. Postanawia jednak nie odpowiadać. Okazuje się jednak, że nie jest to łatwe. Gdzieś głęboko w jego sercu, cały czas tli się płomienne wspomnienie przepięknej Kate Reynolds (Téa Leoni ). Następnego dnia zaraz po przebudzeniu Jack odkrywa, że jego sportowe Ferrari to rodzinny minivan, a kawalerskie życie zmieniło się w rodzinny dom z kochającą żoną i małymi dziećmi. Co zrobi nasz główny bohater….? Film świetnie ukazuje dwa kontrastujące światy. Pierwszy, fajny i beztroski, ale tylko na pierwszy rzut oka. I drugi, który pomimo problemów daje prawdziwe szczęście.

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju

Tego filmu nikomu nie trzeba przedstawiać. Plany rodziny Griswoldów tym razem związane z Bożym Narodzeniem w wielkiej rodzinie. Jak można się spodziewać, Clark zamieni sielankę w wielką, ale równocześnie przezabawną katastrofę. Bo przecież filmy na Święta Bożego Narodzenia nie mogą istnieć bez Clarka i jego rodzinki.

Spec (1994)

Denis Leary gra niefortunnego włamywacza. W trakcie napadu okoliczności zmuszają go do wzięcia jako zakładników irytującą parę z Connecticut (Kevin Spacey i Judy Davis). Później okazuje się, że ta parka to same kłopoty. Ale najciekawiej się robi, gdy na scenę wkracza szantażujący syn pary i nikczemni teściowie. Wkrótce doprowadzają go do szału swoimi drobnymi kłótniami i problemami rodzinnymi. Jedynym sposobem na przetrwanie jest bycie ich arbitrem i rozwiązywanie sporów, co nie jest łatwym zadaniem….

Ja cię kocham, a ty śpisz (1995)

Lucy (Sandra Bullock) – nieśmiała sprzedawczyni biletów na stacji kolejki w Chicago – skrycie zakochuje się w przystojnym pasażerze Peterze (Peter Gallagher) , który codziennie mija jej stoisko. Podczas jednej pozornie zwyczajnej świątecznej zmiany, Lucy jest świadkiem, jak obiekt jej pożądania spada z peronu. Dzielna Lucy błyskawicznie rzuca się na ratunek. W szpitalu zostaje niefortunnie uznana za narzeczona Petara. Kiedy Lucy cieszy się niespodziewanym szczęściem, nie mogąc jednocześnie powiedzieć prawdy rodzinie swojego przypadkowego partnera, nieprzewidziane zbiegi okoliczności jeszcze bardziej komplikują sprawę. W dodatku podejrzliwy brat Petara, Jack (Bill Pullman ), sądzi, że coś jest nie tak. Czy Lucy poniesie konsekwencje tego, co wydarzyło się, gdy piękny nieznajomy był w śpiączce?

Zły Mikołaj (2003)

Filmy na Święta Bożego Narodzenia to zazwyczaj tematy związane z Mikołajem. I tak jest też w tym przypadku. Lecz raczej nie chcielibyśmy, aby odwiedził nas Willie i jego karzeł Marcus. Żałosny oszust i jego partner udają Świętego Mikołaja i jego Małego Pomocnika, by w Wigilię obrabować domy towarowe. Ale napotykają problemy, gdy oszust zaprzyjaźnia się z problemowym i ciekawskim dzieckiem.

Zły Mikołaj 2 (2016)

Napędzany tanią whisky, chciwością i nienawiścią Willie (Billy Bob Thornton ) po raz kolejny łączy siły ze swoim bardzo niedobrym małym pomocnikiem, Marcusem (Tony Cox ), aby w Wigilię obrabować charytatywną organizację z Chicago. Niestety i tym razem trafiają na tego samego co w pierwszej części, lecz trochę starszego, ale równie niepokornego nastolatka. Czy tym razem uda im się skok ?

Last Christmas (2019)

Bardzo fajna romantyczna komedia dla całej rodziny. Kate to młoda kobieta, stale podejmuje złe życiowe decyzje. Praca elfa w całorocznym sklepie bożonarodzeniowym nie jest satysfakcjonująca dla dziewczyny z ambicjami piosenkarki. Jednak spotyka tam Toma i jej życie całkowicie się zmienia. Lecz dla Kate wydaje się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.

Elf (2003)

Buddy był dzieckiem z sierocińca, które schowało się do worka Świętego Mikołaja i wylądowało na biegunie północnym. Później, jako dorosłemu człowiekowi, który tyko przypadkiem został wychowany przez elfy, Mikołaj pozwala wrócić do Nowego Jorku, aby odnalazł swojego biologicznego ojca, Waltera Hobbsa. Hobbs – znajdujący się na liście niegrzecznych Świętego Mikołaja – jako bezduszny łotr, nie miał pojęcia, że Buddy w ogóle się urodził. Buddy tymczasem doświadcza uroków Nowego Jorku (i ludzkiej kultury) tak, jak potrafi to tylko elf.

Gremliny rozrabiają (1984)

Młody kasjer bankowy dostaje na gwiazdkę uroczego mogwaia o imieniu Gizmo. Są jednak trzy zasady (zakaz kontaktu z wodą, zakaz jedzenia po północy oraz nie narażanie malucha na jasne światło), których musi przestrzegać, aby Gizmo nie zamienił się w potwora. Niestety dwie z nich zostają złamane i małe miasteczko Kingston Falls jest opanowane przez miniaturowe zielone stworki. Teraz będzie już tylko zabawny chaos i wszechobecne zniszczenie. Tak więc, kiedy pralka się wysadza w powietrze lub telewizor przestaje działać, zanim wezwiesz serwisanta, włącz wszystkie światła i zajrzyj pod łóżka. Nigdy nie wiadomo, czy po w Twoim domu nie grasują właśnie Gremliny.

Jack Frost (1998)

Ojciec, który nie może dotrzymać obietnic, ginie w wypadku samochodowym. Rok później wraca jako bałwan, który ma ostatnią szansę naprawić sytuację z synem, zanim odejdzie na zawsze. Wzruszająca opowieść z aktualnym przesłaniem.

Klaus (2019)

Super komedia Bożonarodzeniowa. Akcja toczy się gdy Jesper – najgorszy uczeń akademii pocztowej – stacjonuje na zamarzniętej wyspie za kołem podbiegunowym. Północni, zwaśnieni mieszkańcy prawie nie rozmawiają ze sobą. Jesper jest przytłoczony całą sytuacją. Nagle jednak pojawia się nadzieja w lokalnej nauczycielce Alvie i tajemniczym stolarzu Klausie, który mieszka samotnie w chatce pełnej ręcznie robionych zabawek. Te nieprawdopodobne przyjaźnie przywracają uśmiech na twarzy Jaspera, rzucając nowe światło na hojnych sąsiadów dzielących się swoją magiczną wiedzą.

Pan Jangle i świąteczna podróż (2020)

“Pan Jangle i świąteczna podróż” to muzyczna przygoda dla całej rodziny. Opowieść osadzona jest w tętniącym życiem, urokliwym miasteczku, w którym legendarny twórca zabawek Jeronicus Jangle (Forest Whitaker) tworzy swoje pełne magii i fantazji wynalazki. Jednak kiedy zaufany czeladnik (Keegan-Michael Key) kradnie jego najwspanialsze dzieło, Jeronicus załamuje się i traci wiarę. Sytuację może uratować tylko bystra i pomysłowa wnuczka pana Jangle (Madalen Mills), rozbudzając magię, którą każdy z nas nosi w swoim sercu.

Artur ratuje Gwiazdkę (2011)

Ten film ujawnia niesamowitą, nigdy wcześniej nie odkrytą odpowiedź na pytanie każdego dziecka: „Jak Święty Mikołaj dostarcza wszystkie te prezenty w jedną noc?”. Odpowiedzią jest humorystyczna i zarazem ultranowoczesna operacja Świętego Mikołaja rozpoczynająca się w ukrytej bazie na Biegunie Północnym. Ale w centrum tego filmu jest także opowieść o Arthurze, bohaterze z pilną misją, która musi zostać ukończona przed świtem w dniu Bożego Narodzenia.

The Grinch (2018)

To już ósma odsłona Grincha, zaprezentowana przez Illumination i Universal Pictures. Klasyka oparta na ulubionym świątecznym klasyku Dr. Seussa. Grinch opowiada historię cynicznego zrzędy, który wyrusza na misję, aby ukraść Boże Narodzenie. Lecz jego nastawienie zmienia się niespodziewanie dzięki świątecznej atmosferze wniesionej przez młodą dziewczynkę. Zabawna, wzruszająca i oszałamiająca wizualnie opowieść o duchu Świąt i niezłomnej sile optymizmu. Grinch żyje samotnie w jaskini tylko ze swoim lojalnym psem Maxem. Swoich sąsiadów w miasteczku Whoville widuje tylko wtedy, gdy kończy mu się jedzenie. Niestety co roku w Boże Narodzenie okoliczni mieszkańcy zakłócają jego spokojną samotność swoimi głośnymi i radosnymi uroczystościami. Kiedy ktoś deklaruje, że w tym roku Boże Narodzenie będzie jeszcze huczniejsze niż poprzednie, Grincha ogarnia złość i …

Podsumowanie

Filmy na Święta Bożego Narodzenia nie mogą oczywiście się obejść bez Kevina oraz Szklanej pułapki. Każdy z nas zapewne zna te filmy na pamięć. Jednak mimo to, co roku chętnie zasiadamy przed telewizorami, aby spędzić czas w towarzystwie małego chłopca z Chicago i dzielnego Nowojorskiego policjanta. A jeśli ktoś lubi gangsterskie, to polecam Ten.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.