Kim jest Taxi Złotówa

Kim jest Taxi Złotówa

Szymon Wrzesień znany jako “ Taxi Złotówa” to taksówkarz pochodzący ze Szczecina. Jego pseudonim wywodzi się od ceny jaką oferował za zajęcie miejsca w taksówce, czyli za przysłowiowe trzaśniecie drzwiami. Jak sam mówi było to podyktowane względami rynkowymi. Jak tylko zaczął pracę, ustalił początkową opłatę na poziomie 5 zł. Stojąc na postojach szybko jednak zorientował się, że klienci znacznie częściej wybierają tańszych przewoźników. Tak więc, zamiast stać godzinami w oczekiwaniu na kurs i narzekać (cierpieć), wziął sprawy w swoje ręce i obniżył opłatę startową na 1 zł. To jednak nie spodobało się innym cierpom, którzy zarzucili mu dumping cenowy.

Taxi Złotówa wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym stanowczo zaprzeczył stawianym pod jego adresem zarzutom. Wyjaśnił, iż jego działania nie mieszczą się w ramach dumpingu, który z definicji jest sprzedażą towarów lub usług poniżej kosztu osiągnięcia przychodu. Oświadczył jednocześnie, że jego praca jest zgodna z zasadami wolnego rynku, a niska cena przewozu jest częścią długoterminowej strategii i biznesplanu jego jednoosobowej działalności. Dzisia sprawdzimy kim jest Taxi Złotówa i czy ma cechy potrzebne w biznesie.

Co było przed Taxi Złotówą

Szymon Wrzesień przed tym jak stał się Taxi Złotówą nie miał łatwego życia. Zmagał się z depresją, a zły nastrój zgryzał ogromnymi ilościami kalorii. To doprowadziło go do znacznego przybrania na wadze, co z kolei skutkowało problemami zdrowotnymi. W pewnym momencie Szymon osiągnął takie rozmiary, że na domowej wadze zabrakło skali. Gdy nadarzyła się okazja udało mu się zważyć na sprzęcie przemysłowy. Ten jednak okazał się bezlitosny i licznik pokazał 160 kg żywej masy. Wtedy jednoznacznie postanowił, że musi zmienić swoje życie. Z powodu depresji nie mógł spać, więc stwierdził, że ten czas może wykorzystać na pracę na taksówce.

Początek biznesu

Szymon Wrzesień od początku swojej działalności był bardzo aktywny w mediach – zarówno społecznościowych jak i tradycyjnych. Zasłynął choćby z takich akcji jak wykupienie, a następnie zniszczenie starych, nienadających się do użycia fotelików dziecięcych, czy nagłośnienie nadużyć w związku z wynajmowaniem samochodów na taksówki. Aby zrekompensować sobie niską cenę przejazdu, Taxi Złotówa odkrył moc serwisów Facebook i YouTube. Zaczął robić transmisje Live ze swoich nocnych przygód i podróży po Szczecinie, a następnie wprowadził płatne tipy i donaty. Jazda z min stała się rozpoznawalną i zarazem ciekawą atrakcją.

Wojna taksówkarzy w Szczecinie

Śmiałe działania Taxi Złotówy nie umknęły uwadze szczecińskich taksówkarzy. Bowiem oprócz niskiej ceny, Szymon Wrzesień nie wahał się, aby podjeżdżać pod kluby, restauracje i dyskoteki, obstawiane przez firmy taksówkowe. Korporacje taksówkowe mają podpisane umowy z różnymi lokalami na ich obsługę. Działa to korzystnie dla wszystkich stron umowy oraz dla klientów. Obecność loga korporacji pod znanymi miejscami rozrywki podnosi prestiż i rozpoznawalność firmy. Dodatkowo zapewnia dodatkowe kursy dla zrzeszonych kierowców, którzy obok zleceń z radia, z łapki, czy z postoju mają także możliwość zabierania klientów spod klubów. Z kolei właściciele lokali (na wzór hoteli czy lotnisk) są zadowoleni, ponieważ mogą zapewnić wszechstronne usługi wraz z bezpiecznym transportem dla klientów, którzy są często w stanach mocno wskazujących. Managerowie decydując się na jedną firmę przewozową wymagają, aby ich taksówki zawsze były obecne pod lokalem. Klienci zaś nie muszą czekać na taksówkę, czy wsiadać do jakiejś przypadkowej. Zawsze wiedzą jaka firma wykonuje kurs.

Jak Taxi Złotówa walczył z taksówkarzami

I tutaj pojawił się Taxi Złotówa. Oczywiście w żaden sposób nie naruszał przepisów i miał pełne prawo, aby zabierać klientów spod klubów. Wzbudziło to jednak sprzeciw, oburzenie, a niekiedy nawet agresję pozostałych taksówkarzy. Wywiązywały się awantury, a Szymon Wrzesień był blokowany przez inne taksówki. Czasami na miejscu pojawiała się Policja. Wszystko jak w filmie sensacyjnym. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo Taxi Złotówa wszystko nagrywał, a potem udostępniał na swoim kanale YT oraz na profilu na FB. Jak twierdził, głównym celem nagrań było bezpieczeństwo. Znalazło to uzasadnienie, ponieważ pewnego razu doszło do dewastacji i zniszczenia jego samochodu. Jednak ludzie lubią sensacje i filmy szybko zyskały w internecie wielu fanów. Patrząc na statystyki wyświetleń, nie sposób nie stwierdzić, że stały się motorem napędowym kanału. Złotówa został zauważony i stał się rozpoznawalny. Osiągnął pierwszy i zarazem niezbędny etap w biznesie.

Kim jest Taxi Złotówa – wywiady w taksówce

Taxi Złotówa nie poprzestał na patostreamach i zaczął zapraszać do swojej taksówki znane, publiczne postacie i przeprowadzał z nimi wywiady. I to nie z byle kim. Na rozmowę ze Złotówą chętnie zgadzały się takie postacie jak polityk Janusz Korwin-Mikke, aktor Edward Linde-Lubaszenko, sportowiec Przemysław Stańczyk, czy podróżnik Aleksander Doba. Szeroki przekrój gości zapewnił mu rozpoznawalność w kolejnych kręgach społecznych. Dodatkowo Szymon Wrzesień chętnie angażował się w akcje charytatywne z okazji dnia dziecka i dnia matki. Do tej pory na jego kanele świat polityki przeplata się ze sportem i mafią taksówkową.

Ale to właśnie sport zmienił na dobre życie taksówkarza ze Szczecina. Wziął się za siebie i pod okiem specjalisty oraz przy pełnej publiczności zrzucił ponad 60 kg. Wiele osób boryka się z problemem nadwagi. Złotówa pokazał, że dla chcącego nic trudnego i osiągnął kolejny etap w biznesie. Stał się nie tylko rozpoznawalny, ale jeszcze dał się poznać i polubić przez stale powiększającą się publiczność ludzi z różnych grup społecznych oraz wiekowych.

Kim jest Taxi Złotówa – walki FAME MMA

Po tym jak Taxi Złotówa stał się idolem kilkudzisięciu tysięcy osób i zainspirował do ćwiczeń rzeszę endomorfików, pojawiła się propozycja walki w formule FAME MMA. Walczą tam głównie Youtuberzy oraz ludzie związani z social mediami. Jednak pomimo braku czysto sportowego charakteru, gale FAME MMA cieszą się ogromnym zainteresowaniem i przyciągają olbrzymią publiczność. Walczyły tam takie postacie jak Lord Kruszwil czy Mini Majk. Ale to nie tylko zabawa. Jest to także bardzo dochodowe zajęcie.

Ile zarabiają zawodnicy FAME MMA

Fani chętnie oglądają swoje gwiazdy w akcji i są w stanie za to dużo zapłacić. Za walkę we wspomnianej federacji można otrzymać nawet 150 tyś zł. Taxi Złotówa jest ambitny i raz za razem wygrywa pojedynki. Pokonał już Marcina Najmana oraz Bonusa BGC. Widać, że nie brakuje mu zacięcia oraz serca do walki. Na fali popularności relacjonuje także wydarzenia sportowe w innych federacjach.

Podsumowanie

Szymon Wrzesień znany jako Taxi Złotówa w cztery lata stał się rozpoznawalną i dość popularną postacią. Chociaż u niektórych może budzić kontrowersje, to na pewno nie brakuje mu odwagi oraz śmiałości. Z pełną determinacją dąży do wyznaczonych sobie celów i nie zwraca uwagi na opinie innych. A to właśnie jest klucz do powodzenia w biznesie. Co dalej przewiduje biznesplan Taxi Złotówy i w jakim kierunku podąży jego kariera zawodowa ? Mam nadzieję, że wkrótce się dowiemy.

Zdjęcie pochodzi z profilu na FB Taxi Złotówa.

Koniecznie zajrzyj na moją stronę główną.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.